Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

01. o firmie
02. alarmy (SSWiN)
03. monitoring
04. dokumentacja
05. kontakt
 
Systemy alarmowe :
Wieloletnie doświadczenie w branży zabezpieczeń pozwoliło firmie INSJaR na zweryfikowanie i wybór niezawodnego sprzętu. Systemy sygnalizacji włamania i napadu budowane przez INSJaR oparte są najczęściej na centralach firmy SATEL, co pozwala na zastosowanie systemów wielostrefowych chroniących strefy wewnątrz jak i na zewnątrz budyku. Klient ma do wyboru całą gamę central, od najmniejszych 5-cio liniowych po duże , przemysłowe 128-liniowe. Centrale alarmowe współpracują z urządzeniami takimi jak: czujniki podczerwieni pasywnej, kontaktrony, czujki mikrofalowe, dualne, tłuczenia szkła, udarowe, wibracyjne, sygnalizatory zewnętrzne akustyczno-optyczne, wewnętrzne akustyczne, wewnętrzne optyczne (ciche powiadomienie). Monitoring radiowy (nadajnik Nokton wysyłający sygnały na unikalnych częstotliwościach lub GSM) w połączeniu ze współpracującymi Agencjami Ochrony, monitoring telefoniczny (poprzez linie TPSA), powiadamianie telefoniczne (głosem przez linie tel. do odbiorcy TP SA lub GSM).
Rozwiązania INSJaR cechuje prosta obsługa przy maksymalnym zabezpieczeniu obiektu. Każdy system projektowany jest i konfigurowanych zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Posiada niezależne zasilanie w postaci akumulatora żelowego, który utrzymuje centralę w pełnej sprawności do kilkunastu, a w niektórych przypadkach nawet kilkudziesięciu godzin. Wszystkie projekty i instalacje wykonywane są przez profesjonalnych instalatorów.

Opis systemu alarmowego:

Firma INSJaR bazuje głównie na urządzeniach firmy SATEL, która jest liderem na polskim rynku w produkcji central alarmowych, czujek pasywnej podczerwieni (najczęściej podpinane do central), czujek zbicia szkła, sterowników radiowych wraz z pilotami antynapadowymi, czujników gazu, czadu, gazu usypiającego, barier podczerwieni itp.

Głównym elementem systemu alarmowego jest centrala, która w zależności od modelu oraz indywidualnych potrzeb klienta może obsługiwać od 5 przy małej centrali do 128 czujników przy urządzeniach przemysłowych.

Centrale firmy SATEL są bardzo intuicyjne zarówno w programowaniu instalatorskim jak i obsłudze  użytkownika. Są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne np. niską temperaturę. Znajdują zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych jak również przy dużych obszarach przemysłowych. W zależności od konfiguracji systemu centrala może obsługiwać jedną strefę np. lokal użytkowy lub kilka stref np. lokal biurowy, magazyn i parkingi. Przy bardzo zaawansowanych modelach centrala daje możliwość sterowania różnymi urządzeniami elektrycznymi, poprzez bardzo rozbudowane wyjścia przekaźnikowe. Oprócz właściwości alarmowych, możemy np. sterować oświetleniem posesji czy zdalnie włączać czasowo ogrzewanie, sterować roletami, czasowe nawadnianie nocne czy automatyczne załączanie oddzielnych stref o różnych porach. Takie urządzenia można z powodzeniem stosować do budowy tak zwanego „inteligentnego domu”.

Więcej szczegółów technicznych, opisy oraz instrukcje na serwerze FTP.insjar.pl


Copyrights © 2010 INSJaR Jarosław Kalinowski. Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: digital-artists.pl. Pozycjonowanie: Czyzkowski.net